Проблема вогкості кутів і стін часто хвилює і мешканців багатоповерхівок, і власників приватних будинків. Через те, що кут кімнати став вологим, починають темніти стіни, відклеюються шпалери, з'являється цвіль, в приміщенні повітря стає важким. Плюс до всього, в холодну пору року в кімнатах знижується температура, рідше відкриваються вікна для провітрювання приміщення, випадає багато опадів, а самі стіни не осушуються сонячними променями.
Сирі кути і стіни - це досить серйозна проблема, яку слід негайно усувати. Сирість в приміщенні може викликати різні захворювання, а також стати місцем збору грибків і кліщів. Тому питання про те, чому утворюється цвіль в будинку хвилює багатьох.
Джерела виникнення вологи в кутах кімнат бувають явними і прихованими. Деякі легко виявити, інші ж доведеться пошукати. Однак, всі причини того, чому сиріють кути в будинку, діляться на дві підкатегорії - внутрішні (погана вентиляція, недостатнє опалення) і зовнішні (наприклад, температурне розширення стіни, проникнення води ззовні і т.п.).
Найчастіше в кутах приміщення з'являється вогкість в таких випадках:
Уважні господарі завжди вчасно помітять відсирілі кути і встановлять причину появи мокротиння.
Після виявлення винуватця проблеми можна зайнятися його усуненням:
Якщо став з'явився в стіні грибок і пліснява на штукатурці, то всі уражені місця обробляють протигрибковими розчинами. При неякісному монтажі балконних плит волога проникає в шви, тому стики між плитою і стіною слід закладати так, щоб не було течії, що призведе до виникнення сирих плям.
У приватних будинках або на самих верхніх поверхах часто сиріють стіни через горища.
Це відбувається в таких випадках:
Звести надлишкову вологість до мінімуму і запобігти її появу в подальшому дозволить дотримання деяких правил.
Якщо часто мокріють стіни у приміщеннях з підвищеною вологою (лазня, ванна), то справа, швидше за все у вентиляційній системі. Тому, в першу чергу слід перевірити вентиляційні отвори на наявність зайвих предметів, які можуть заважати циркуляції повітря.
Наскільки засмічені канали вентиляції перевірити просто: підносимо палаючу свічку до душника і дивимося, як реагує полум'я: якщо тягнеться до витяжки, значить канали не забиті і тяга є. Коли реакції полум'я на вентиляцію немає, потрібно встановлювати додаткові прилади для того, щоб налагодити циркуляцію повітря. Коли отвори не засмічені, а тяга все одно слабка, то внизу двері можна зробити додаткові прорізи для надходження повітря. Якщо і це не допомогло в вентиляційний канал монтують примусову витяжку.
Трапляється, що вогкість в будинку викликана тим, що фундамент погано ізольований. При недостатній його гідроізоляції підземні води при піднятті понад 1,5 м, можуть проникати в стіни. Вони в такому випадку будуть намокати, під плінтусом і в кутах з'явиться цвіль, штукатурка почне обвалюватися, а шпалери зіпсуються. Однак, якщо грамотно зроблена горизонтальна гідроізоляція фундаменту, то вона зможе запобігти проникненню ґрунтової води.
Для обміну повітря в приміщенні часто досить провітрювання. Однак, якщо цього мало, можна вдосконалити вентиляцію, поставивши на душник додатковий вентилятор. Тоді вологість в кімнаті знизиться, і не буде конденсації вологи на холодних стінах, зокрема в кутах, де обмін повітря знижений.
Проблема сирих кутів частіше починає хвилювати в холодну пору року. Багато спочатку навіть не помічають відсирілих стін, проте, коли волога перетворюється в цвіль, слід до вирішення проблеми поставитися серйозно. Від постійної вогкості в приміщенні розмножуються грибки, кліщі та багатоніжки, а у мешканців можуть проявитися різні хвороби, з'явитися задишка, кашель, а також алергічні реакції.
Боротьбу з надлишком вологи в житловому приміщенні потрібно починати негайно. Цей процес досить трудомісткий, іноді вимагає грошових витрат. Однак, при точному визначенні першопричини підвищення вологості і правильному виборі дієвих способів боротьби з вогкістю, про мокрі кути можна забути назавжди. А зроблений при необхідності новий ремонт в квартирі освіжить стіни і порадує всіх.
Читайте також: Який вибрати засіб від цвілі на стінах