Дача - це мрія більшості городян, які втомилися від постійної метушні міста. Дача - можливість вирватися на природу для повної єдності з нею, а також шанс провести час зі своєю сім'єю на пікніку або за шашликами. Купити земельну ділянку зараз неважко, але для справжнього комфортного відпочинку необхідно зайнятися будівництвом дачного будиночка.
Зовсім не обов'язково ганятися за престижними будинками, споруджуючи палац, адже здивувати зараз цим складно. Набагато цікавіше створити невеликий, але затишний будиночок, виїжджати з якого не захочеться. Ретельно попрацювавши над створенням і оформленням дачного будинку, можна спорудити місце для фізичного і морального відпочинку. Побудувавши дачний будинок своїми руками, можна втілити в ньому всі свої мрії і дитячі фантазії по створенню ідеального місця відпочинку.
Вибір оптимального місця для дачного будинку
Якщо зайнятися будівництвом на земельній ділянці, то необхідно дотримуватися загальноприйнятих правил забудови, тому не варто поспішати рити котлован для фундаменту завчасно. Згідно правовим актам будинок повинен розташовуватися відповідно до таких вимог розташування:
Тепер потрібно приблизно подивитися, що вийде, і де звести будинок буде найкраще. Якщо місце будівництва припало на низину, то потрібно шукати альтернативний варіант, так як в ямі ставити будинок не можна. Поставивши будинок в низині можна приректи його на постійні затоплення від талих і дощових вод. В ідеальному випадку потрібно знайти місце на височині, найкраще в північно-західній стороні земельної ділянки.
Можна побудувати невеликий будиночок, проте це не означає, що він буде не комфортним. Маючи в розпорядження невелику площу можна правильно нею розпорядитися таким чином, щоб всі необхідні кімнати були присутні в будівлі. Веранда - один з обов'язкових атрибутів дачного будинку, адже там сім'я буде проводити всі свої посиденьки.
Найпопулярнішим варіантом дачного будиночка є одноповерхова будівля з горищем. Цей варіант вже давно перевірений часом і має подальшу перспективу розвитку. За допомогою горища можна відмовитися від споруди додаткових господарських будівель. До будинків такого типу часто прилаштовують відкриті тераси, на яких можна чудово провести час влітку, облаштувавши їх як столові на свіжому повітрі.
Побудувавши мансарду можна збільшити корисну площу будиночка, при цьому не треба споруджувати другий поверх, вистачить того, що дах буде модифікований і трохи піднятий вгору. В такому випадку краще всього спальню розташувати на другому поверсі, а перший залишити під кухню і вітальню.
Також оптимальним варіантом буде будиночок в стилі хай-тек. Цікавою є тема з будинками-близнюками. На земельній ділянці ставляться два будиночки, один з яких є зменшеною копією другого. Такі будинки особливо популярні для тих, хто любить відпочивати великою компанією, адже можна меншу частину віддати під гостей, при цьому, не обмежуючи один одного.
Читайте також: Дача своїми руками