Всі ми любимо дружною компанією посидіти під відкритим небом на дачній ділянці - поговорити з друзями, насолодитися чаюванням або просто приготувати шашлик, але набагато приємніше, коли є дах над головою, що дає додаткову тінь або в разі необхідності захищає від дощу і вітру. Альтанки з дерева це оптимальний варіант для створення цього комфорту.
Конструкція альтанок з дерева може коливатися від легких тентів до опалювальних приміщень, розрахованих на будь-яку погоду. Альтанки можуть бути заскленими або навіть мати глухі віконниці. За формою вони можуть бути прямокутними, шестикутними, восьмикутними, круглими або овальними. Втім, багато фірм готові виготовити альтанки з дерева і більш складних форм за бажанням замовника.
Найпростіші конструкції альтанок з дерева являють собою вкопані в землю стовпи, з тентом замість даху, стіновими рейковими перегородками. Іноді в таких альтанках навіть не монтують підняту підлогу, використовуючи газон в якості природного покриття. Альтанки з підлогою можуть бути встановлені на підсипку з гальки, бетонну основу, кам'яні тумби або дерев'яні палі. Установка альтанки з дерева на тумби або палі захищає дерев'яну підлогу від надмірної вологості і продовжує їй термін служби. Покрівля може бути з самих різних матеріалів, від соломи (з протипожежним просоченням) до черепиці.
Слід лише враховувати загальну вагу даху і правильно розрахувати конструкцію стін. У ряді випадків стіни доводиться додатково зміцнювати металевими вставками для посилення конструкції. У місцевості з сильними постійними вітрами легка конструкція альтанки може бути непрактична. Для захисту від вітрів використовують засклені варіанти більш міцних альтанок з дерева, з жорсткими кріпленнями складових частин надійними розпірними дюбелями. Для альтанок з дерева підвищеної міцності іноді застосовують брус. Альтанки з бруса набагато міцніші і є надійним захистом від можливого вандалізму на дачних територіях, що не охороняються. У холодну пору року альтанки з бруса легше протопити.
Для будівництва альтанки з дерева найкраще підходить сосна. Вона є найбільш часто використовуваним деревом в будівельних цілях. Це обумовлено в першу чергу її технічними характеристиками і відносно не високою ціною. Періодично альтанку слід покривати лаком, це значно подовжить термін служби дерев'яної конструкції. Як правило, це роблять навесні, коли зійде сніг і температура підніметься до +15 градусів, або перед осінніми зливами. При монтажі варто продумати і систему вечірнього освітлення альтанок.
Монтаж проводки повинен бути виконаний якісно і безпечно для оточуючих. В альтанках можна використовувати будь-які типи освітлювальних приладів, включаючи енергозберігаючі флуоресцентні світильники, які деякі помилково вважають шкідливими. Дизайн альтанок з дерева може бути ідеально вписаний в будь-який ландшафт. Навіть серед типових проектів можна зустріти різьблені теремки, пагоди з китайським інтер'єром або японські чайні будиночки. А за індивідуальним замовленням розробники альтанок створять проект в будь-якому стилі.
Читайте також: Як швидко і недорого побудувати лазню