Дзеркальна стеля - не настільки поширений, але, безумовно, незвичайний хід в дизайні житлового приміщення. Найчастіше саме таке сміливе рішення передбачає правильну розстановку акцентів, певну стилізацію і лаконічне оформлення простору в цілому. Розглянемо основні переваги, різновиди дзеркальних стельових поверхонь, та їх застосування в інтер'єрі.
Не секрет, що дзеркала в інтер'єрі - це відмінний спосіб гри з простором. Дзеркальні стелі візуально розширюють межі, роблять приміщення світлішим, створюють особливу загадкову атмосферу.
Існують такі види дзеркальних стель:
У такого типу ПВХ плівка створює відображаючий ефект, який близький до дзеркального. Єдина відмінність від справжнього дзеркала - відображення злегка розмите, але в інтер'єрі виглядає найбільш спокійно і природно. Прекрасний варіант для спальної кімнати.
Самостійно монтувати дзеркальну натяжну стелю не рекомендується. Тут важливий професіоналізм кваліфікованих майстрів. Та й без спеціального обладнання не обійтися.
Стелі з полістирольних плит - це матеріал, згорнутий в рулони. Перед установкою його потрібно розпрямити. Встановлюється полістирол на стелю досить легко, так як з іншого боку передбачена самоклеюча поверхня, яка забезпечить надійне зчеплення з перекриттям. Монтаж відбувається в кілька етапів:
Такі стелі безумовно мають масу переваг перед іншими:
Щоб зробити дзеркальну стелю, необхідно дотримуватися певної інструкції. На початку робіт визначають форму і колір панелей, який буде найбільш вдало гармоніювати із загальним інтер'єром. Плитки підганяють під потрібний розмір, потім ріжуть. Але робити це самостійно не варто, оскільки щоб якісно і без подряпин розрізати панелі зі скла, потрібно наявність спеціального обладнання. Далі вирівнюють стельові перекриття, прикріплюючи до них гіпсокартон або фанеру. Тільки на ідеально рівній поверхні скляна плитка зможе повноцінно проявити свої найкращі якості.
Кріпляться панелі за допомогою клею або шурупів. Якщо використовують клей, то внутрішню сторону ретельно промазують складом і притискають до стелі. Дуже важливо трохи почекати, поки прикріпиться панель. Якщо відпустити відразу, скло відпаде і розіб'ється. У другому випадку плитку в чотирьох кутах просвердлюють саморізами по діаметру шурупів. На наконечники надягають гумові прокладки, щоб уникнути подряпин на склі. Після всіх виконаних робіт головки шурупів маскують в хромованих або алюмінієвих ковпачках.
Складається з алюмінієвих довгих смуг з красивим дзеркальним напиленням. Представлена в різних колірних рішеннях, але тут важливо розуміти, що за кольором рейки не повинні контрастувати з плитами.
Касетні рейкові стелі легкі в установці, ефективні в експлуатації і прості у догляді, тому користуються популярністю. Стелі з відображаючою і дзеркальною поверхнею - ефектне рішення, яке часто застосовується в дизайні різних кімнат.
Читайте також: Яку натяжну стелю вибрати