Вбудовані меблі шикарне рішення з технічної точки зору. Адже жоден сантиметр вашого простору не пропадає. А якщо задуматися про це до початку ремонту, і грамотно підготуватися до установки, то й естетика буде на висоті.
Отже шафа-купе складається з:
Що необхідно зробити:
Якщо ремонт починається з перепланування, скористайтеся ситуацією та сплануйте спеціальні ніші для влаштування шафи-купе, адже Z - подібна стіна між кімнат може в подальшому позбавити Вас від нагромадження шаф.
При наявності в приміщенні стельового плінтуса (гіпс, поліуретан), для кріплення направляючої шафи, необхідно зробити короб ГКЛ.
По висоті короб повинен бути як стельовий плінтус, а по ширині як напрямна або на всю глибину шафи.
Всередині короба в зоні кріплення направляючої необхідно закласти дерев'яний брус. Напрямна через гіпсокартон буде кріпиться до нього.
Якщо внутрішнє наповнення шафи, з метою здешевлення, не має бічних і задньої стінок, а полки, вішаки та висувні модулі кріпляться безпосередньо до стін за допомогою пластикових кутників - тоді:
Стіни ніші краще пофарбувати максимально стійкою фарбою. Щоб можна було їх протерти або навіть помити. В цьому випадку стик покриттів стін роблять за фальш панелями з ДСП.
Двері шафи-купе підбирають до інтер'єру.
Найчастіше вони їздять по верхній і нижній направляючих.
Іноді тільки по верхній, якщо не хочеться ділити підлогу (Рішення для глибоких шаф - гардеробних)
Нижню напрямну дуже часто піднімають на цоколь, щоб в неї мінімально потрапляв бруд і механізм служив довше.
З метою здешевлення, можна двері та наповнення замовляти у різних постачальників. Якщо Вас не лякає складна логістика, а саме два виміри, дві доставки та установки.
Читайте також: Як обшити стіни гіпсокартоном