В незалежності від того, які шпалери обрані, успіх всієї роботи по їх приклеюванню до поверхні залежить від правильної підготовки. Тільки в такому випадку, шпалери протримаються максимально довго, через них не проступить іржа і плями, а зовнішній вигляд стін буде «на висоті». Слід знати, що деякі види шпалери здатні приховати невеликі дефекти на поверхні стін, в той час як інші, наприклад виготовлені з фольги, тільки виявлять їх і ще більше посилять. Це дуже важливо враховувати, готуючи ті поверхні стін і стелі, які підлягають обробці шпалерами.
До оздоблення стін шпалерами слід приступати тільки тоді, коли повністю висох штукатурний або шпаклювальний шар. Неприпустимо клеїти шпалери на мокру штукатурку або на недавно нанесений шар шпаклівки. Про хороше приклеювання шпалер з поверхні в даному випадку, можна забути.
Якщо готуються стіни під шпалери зі старим покриттям, то спочатку виконується дефектовка поверхонь. При наявності тріщин і дірок, їх потрібно зашпаклювати. Обов'язково після цього, ремонтні місця затираються з основною поверхнею, після чого відбувається очищення їх від пилу з подальше ґрунтування стін.
Якщо стіни раніше були обклеєні шпалерами, які все ще добре тримаються на основі, то можна клеїти нові шпалери поверх старих. В іншому випадку, зі стін необхідно буде повністю видалити старі шпалери, після чого провести ретельно ґрунтовку основи.
В якості грунтовки під шпалери, можна використовувати все той же клей, на який будуть приклеюватися нові шпалери. Про способи його приготування і про пропорції, можна дізнатися на упаковці з клейовою масою.
Клеїти шпалери на фарбу категорично не можна, оскільки пофарбовані стіни мають занадто гладку поверхню, на якій шпалери триматися просто не будуть. І якщо навіть якимось чином матеріал пристане до такої поверхні, немає гарантій що він протримається на ній довгий час.
Правильна підготовка стін до поклейки шпалер дуже важлива, тому краще позбутися старого лако-фарбового покриття на стінах і тільки після цього приступати до оздоблення стін шпалерами.
Видалити фарбу зі стін можна різними способами, але найбільш ефективними з усіх є термічний метод і механічний. При термічному способі видалення фарби зі стін, їх поверхня нагрівається будівельним феном до тих пір, поки фарбоване покриття не стане досить м'яким. Далі в хід йдуть щітки і шпателя, якими акуратно зчищається розігріта фарба зі стін.
Від клейової фарби, досить легко позбутися шпателем, проте спочатку перед цим рекомендується ретельно змочити поверхні стін водою. Якщо стіни пофарбовані вапняною фарбою, то її здирають металевими щітками. Всі ці способи зняття старої фарби відносяться до механічних.
Далі, після того як фарба видалена зі стін, їх поверхні повинні бути зашпакльовані і прогрунтовані. І тільки після повного висихання можна приступати до приклеювання шпалер.
Читайте також: Шпалери з 3д ефектом