Як правило, в квартирі основне джерело втрат тепла - віконні блоки. Причому ви можете встановити дорогий багатофункціональний двокамерний склопакет, але основна втрата тепла буде відбуватися не через саме скло, а через вузли примикання до стіни.
Самим "тонким місцем" в теплоізоляції буде так звана "чверть". Це частина стіни, яка утворює з вікном зовнішній кут. Через цей місток холод проникає на внутрішній укіс. Якщо він не утеплений, то стає джерелом холоду, яким "дує" від вікна. Хоча насправді це просто природна конвекція, яка створює потік холодного повітря.
Одне з рішень - це використання утеплених внутрішніх відкосів. Вони виготовляються в форматі "сендвіч" панелей. А значить, зовнішня поверхня буде з ПВХ. Якщо ж ви хочете оштукатурені відкоси, то використовувати утеплені відкоси не вийде.
Друге рішення полягає у використанні зовнішнього утеплення. Для цього на ринку можна знайти декоративні Г-подібні термовідкоси. Вони виготовляються з екструдованого пінополістиролу, який покривається шаром клею з кварцовою крихтою, яка захищає пінополістирол від сонячного ультрафіолету. Товщина таких термовідкосів може бути найрізноманітнішою, але найпоширеніший розмір - 25 мм.
Такі відкоси можна приклеїти на клей з пінополістиролу. Після цього їх можна додатково пофарбувати в колір фасаду, щоб вони не виділялися. Найбільша складність - це вибір таких відкосів, які б не змінили зовнішній вигляд фасаду вашого будинку. Через це їх не можна назвати універсальним засобом для утеплення віконного блоку.
Читайте також: Рідке дерево або композитні панелі терасна дошка