Людство почало використовувати камінь для будівництва на ще зорі століть, тоді це був досить тривалий і трудомісткий процес. Йшов час, удосконалювалися методи видобутку та обробки, удосконалювалися і самі споруди. І ось уже в перші століття нашої ери здивованому погляду відкривається один із шедеврів архітектури того часу - сяючий білим мармуром Колізей в Римі! Він органічно вписався в Вічне місто, яке буквально було витесане з мармуру. Адже крім естетичної насолоди, мармур дарував бажану прохолоду жителям Риму.
В наших краях до душі більше припав граніт. Такий вибір був обумовлений більш суворим кліматом. Саме граніт має прекрасну морозостійкість і підходить для використання в країнах, де температура повітря може опускатися нижче 10 градусів. Будинки, облицьовані гранітом, можуть простояти століття, зберігаючи свою первозданну красу і вселяючи почуття впевненості, надійності і навіть монументальності.
Сучасні модні архітектурні тенденції в області фасадів все більше тяжіють до легкості і дзеркальності. Це досягається за рахунок збільшення розмірів і кількості віконних прорізів і використання світлих кольорів в оздобленні, тому навряд чи ми з вами найближчим часом зустрінемо в одному з мегаполісів світу будівлю, цілком одягнену в граніт. А ось як оздоблення цокольного поверху, вхідні сходи з граніту і майданчики з підсвічуванням перед рестораном в центрі міста - цілком можливо.
Якщо розглядати цоколь з граніту, то найбільш вірогідні два варіанти обробки каменю: полірування і «скеля». Полірування зробить основу будівлі сяючою і прекрасно поєднується зі світлим дзеркальним верхом. Такий варіант характеризує напрямок модерн. Універсальне за своїм функціональним використанням - від адміністративних будівель до спорткомплексів. У поєднанні з іншими сортами граніту, як світлими, так і темними ідеально підходить для оформлення фасаду ювелірного магазину.
Другий варіант «скеля» додасть будівлі більш вкорінений, масивний вигляд. Такий варіант оздоблення імітує природні сколи, поверхня виходить матовою і дуже рельєфною. Найчастіше для цього використовують граніти червоного і сірого кольорів, тому фасад з граніту складно порекомендувати як універсальне рішення. А ось якщо вам потрібен нестандартний підхід, щось, що одночасно впишеться в навколишній ландшафт і при цьому буде абсолютно унікальним, варто придивитися до цього каменю.
Крім того, обидва варіанти можуть бути використані для декорування окремих елементів фасаду або для створення атмосфери британського пабу з переважанням темних кольорів, як в інтер'єрі, так і в екстер'єрі. У будь-якому випадку, які б не були ваші цілі, одне можна сказати з упевненістю - граніт має низьке водопоглинання і високу стійкість до морозу і забруднень, так що ваш гранітний фасад прослужить століття! Єдине, про що слід потурбуватися заздалегідь - це, щоб камінь був оброблений належним чином, тому що «доводити до розуму» граніт на місці вкрай складно і, практично, неможливо. Краще довіряти такі роботи тільки професіоналам!
Читайте також: Декоративний камінь в інтер'єрі