Сталеві вхідні двері, безсумнівно, мають ряд незаперечних переваг. Проте, навіть найякісніші і дорогі двері не захистять квартиру від шуму, протягів, а в гіршому випадку і від злому якщо вони будуть неправильно встановлені.
Щоб зробити якісний монтаж сталевих вхідних дверей, необхідно забезпечити відповідність розмірів дверного блоку і стінового прорізу. Якщо отвір буде набагато більше дверей, забезпечити достатню міцність кріплення блоку до стіни буде практично неможливо. А це, в свою чергу, відіб'ється на стійкості до злому. Якщо ж дверний блок виявиться більше, то отвір доведеться збільшувати. Щоб підігнати розмір, частину стіни потрібно буде знести.
Це досить трудомісткий процес. Додаткові роботи призведуть до збільшення грошових витрат. Тому краще звертатися в компанію, яка робить двері на замовлення за попередніми вимірами.
Частина підприємств виготовляють двері тільки по замовлених розмірах. У інших компаній налагоджений серійний випуск сталевих дверей певних розмірів, які відповідають стандартам фірми. Причому у кожної компанії ці стандарти свої. Але крім серійного випуску, ці виробники займаються і виготовленням дверей за індивідуальними замовленнями.
Закордонні фірми, які не мають власного виробництва в Україні, поставляють сталеві двері тільки стандартних розмірів.
Спосіб монтажу вхідних дверей у великій мірі залежить і від особливостей конструкції дверної коробки. Коробка сталевих дверей являє собою зварену конструкцію з кутника або труби прямокутного перетину. У деяких моделях застосовують спеціальний гнутий профіль. До стійок коробки приварюють монтажні пластини з отворами. Через ці отвори її кріплять до стіни анкерами або сталевими штирями.
Коробки дверей ізраїльських виробників мають особливу конструкцію. Технологія монтажу таких коробок передбачає заповнення профілів цементним розчином під час установки. При такому способі з'єднання коробки зі стіною виходить міцним і герметичним.
Італійські виробники дверей випускають складові коробки дверних блоків. Така коробка складається з основного і допоміжного коробів. Допоміжний короб кріплять в отворі за допомогою анкерних болтів. Основний короб прикручують гвинтами до допоміжного. Із зовнішнього боку дверей гвинти недоступні і невидимі. Гвинтове кріплення дозволяє регулювати положення основного короба, що особливо важливо, в разі якщо монтаж допоміжного короба буде проведений з невеликими похибками. Їх легко можна буде усунути, відрегулювати гвинтами положення основного короба.
Твердження про те, що зламати можна будь-які двері, незаперечне. Проте, якісний монтаж, міцність конструкції і надійні замки сталевих вхідних дверей зведуть таку ймовірність до мінімуму.
Читайте також: Міжкімнатні двері і їх види