Сьогодні для оздоблення стін існує просто величезна кількість будматеріалів. Стіни можна пофарбувати, обклеїти шпалерами, обшити панелями або облицьовувати декоративним каменем. Це далеко не весь перелік матеріалів, за допомогою яких можна привести стіни в порядок. Широку популярність в цьому питанні отримала і декоративна штукатурка, видів якої на сьогодні для оздоблення стін просто не злічити. Однак існують такі штукатурні суміші, які вже давно зарекомендували себе з позитивного боку і декоративна штукатурка байрамікс є однією з них.
Особливою характерною рисою байраміксу є те, що цю декоративну штукатурку можна наносити практично на будь-яку поверхню. Наприклад, вона добре тримається на дерев'яних поверхнях, на ДСП в тому числі.
Штукатурка байрамікс може бути використана для обробки, як зовнішніх частин будівлі, так і внутрішніх робіт. Часто її використовують для оздоблення коридорів, санвузлів та ванних кімнат. Основними компонентами байрамікса є гранітний і мармуровий гранулят, акриловий полімер і колірні добавки.
Використання якісних матеріалів при створенні цієї штукатурки послужило тому, що даний вид оздоблювального матеріалу має відмінну стійкість до атмосферних впливів і значних перепадів температур.
Технологія нанесення байраміксу не надто складна, проте, відповідальна частина робіт доводиться на підготовку поверхні. Саме від того, наскільки правильно буде підготовлена основа для нанесення штукатурки байрамікс, залежить кінцевий результат.
Наноситься байрамікс на чисту, а головне суху поверхню стін, обов'язково рівну і без сильно видимих дефектів. Після вирівнювання стін, їх обробляють ґрунтовкою, попередньо зафарбувавши її в точно такій же колір, як вибрана вами штукатурка.
Декоративна штукатурка байрамікс це вже готовий матеріал для оздоблення стін, який не потребує приготування. Єдине що доведеться зробити, так це розвести суміш з деякою кількістю води, перед нанесенням її на стіни.
Зазвичай, кількість води залежить від плинності байраміксу, але, як правило, не перевищує 1 літра на 20 кілограмів готової суміші. Після додавання води, штукатурка ретельно перемішується дрилем з насадкою міксером.
Витрата штукатурки байрамікс при нанесенні на стіну, в залежності від її фракції наступна:
Декоративне покриття рівномірно наноситься кельмою, починаючи з нижньої ділянки від кута, товщиною, що становить приблизно півтори крихти кольорового кварцового піску. Після нанесення 2-3 м² необхідно без особливих зусиль загладити поверхню, використовуючи для контролю якості поверхні бічне підсвічування. Час висихання може коливатися в меншу або, навпаки, в більшу сторону, оскільки час висихання байрамікса сильно залежить від вологості повітря. Стикування між нанесеними ділянками повинне відбуватися поки матеріал не почав підсихати. Щоб уникнути видимих стиків мозаїчна штукатурка наноситься від кута до кута в одну зміну роботи.
Після підсихання, слід провести повторне загладжування штукатурки. Робити це необхідно тільки чистим інструментом, щоб не пошкодити вже нанесений шар. Коли штукатурка остаточно висохне, її поверхню краще покрити для захисту лаком.
Читайте також: Як наносити мармурову штукатурку