Тротуарна плитка у Луцьку і Волинській області набуває все більшої популярності. На кожному кроці можна побачити, як вкладають бруківку на тротуарах, в парках, біля організацій і приватних будинків. Пропонуємо поради, як це можна зробити самостійно.
Для початку сплануйте де потрібно покласти бруківку. Має бути зручно зайти в двір, під'їхати до гаража, пройти до бесідки чи до господарських споруд. Але бруківки не має бути забагато, потрібно залишити якнайбільше місця для клумб, дерев, газону. Тоді ваша прибудинкова територія буде виглядати приємно і гармонійно.
Якщо ви визначились з розмірами ділянки, заміряли площу, потрібно замовляти тротурну плитку. Коли на територію заїзджає тільки легковий автомобіль, достатньо буде плитки товщиною 4см., якщо ви купите якісну бруківку, перевіреного виробника. Коли потрібно зробити заїзд для важчих машин - відповідно і плитка має бути товщою. Який вид бруківки придбати залежить від ваших вподобань і території. Якщо ваш ганок і клумби округлої форми, можна взяти "Носталіт",і підкресити їх відповідними узорами. Прямокутні ділянки добе викладати "Цеглинкою"... дуже популярна бруківка "Старе місто". Щоб не переплачувати і мати гарно замощену територію, достатньо купити сіру бруківку і 20% кольорової.
Переглянути каталог, та підібрати якісну бруківку для своїх потреб, ви зможете перейшовши за посиланням: https://magik.lviv.ua
Спочатку потрібно визначити на яку висоту у вас буде вкладена тротуарна плитка. Є такі місця, як наприклад: гаражні ворота, поріг, дорога, до рівня яких вам потрібно підійти, вкладаючи свою плитку. Отже, деякі висоти відомі, інші потрібно спланувати так, щоб відвести воду в потрібному напрямку. Розбивку по висотах можна зробити за допомогою нівеліра, водяного, або (в простіших випадках) звичайного рівня. Забиваємо кілочки, натягуємо по верхньому рівню нашої плитки нитку. Для влаштування допустимої основи для вкладання бруківки, потрібно щоб грунт був знятий на висоту 20-25см. від нашої нитки. Далі потрбно купити пісок, щебінь, відсів. Потім замощуєм піском (товщиною 5-7см.), і щебенем не менше 10см. фракції 20-40. Поверху підрівняти щебенем дрібнішої фракції і добре протрамбувати віброплитою.
Поребрики краще встановлювати на дуже густий бетон, або на суху суміш. Потім потрібно їх добре закріпити, адже саме вони запобігають розсовуванню бруківки. На вузьких ділянках необхідно розрахувати відстань від будівлі до поребрика так, щоб потім не довелось підрізати плитку. При виставленні поребрика по лінії з малим радіусом, його краще розрізати на декілька елементів, щоб коло чи овал мали плавний заворот.
Для якісного вкладання бруківки найкраще робити суміш з відсіву з цементом. Основа у нас підготовлена, протрамбована, можна її підрівняти дрібним щебнем або відсівом, щоб до натягнутої нитки залишилось 8-11см. (залежно від товщини бруківки). Потім виставляємо маяки (для цього підійде рівний металічний профіль 20х40). Якщо товщина плитки 4см., то верх профіля виставляється на 3-3,5см. нижче від нитки. По цих профілях правилом стягуємо суміш з відсіву з цементом, трамбуємо, і стягуємо ще раз. На такій рівній поверхні ваша бруківка буде лежати рівно і з нахилом, який ви їй задали. Поверху вкладену бруківку можна протрамбувати віброплитою, і промести піском (без цементу). Надзвичайно складного нічого немає, але якщо у вас залишилися питання, або не хочете займатися цим самостійно - звертайтеся до професіоналів.
Читайте також: Схеми вкладання тротуарної плитки