Будь-яка земельна ділянка, яка залишалася без догляду з боку людини, досить швидко приходить в первозданний стан. Буйно колосяться бур'яни, розростаються чагарники, старіють дерева ... Поговоримо про те, як привести в порядок таку занедбану ділянку землі, за яким планом краще діяти.
Зрозуміло, ступінь занедбаності ділянки може бути різним. На одному наділі досить позбутися бур'яну, перекопати грунт і розбити грядки. А на іншому спочатку слід зайнятися розбиранням старих господарських будівель, вивезти тонни сміття, спиляти дерева і викорчувати пні.
Перший і самий напрошуваний варіант глобального наведення порядку на ділянці - найняти спеціальну техніку, бульдозер, бригаду робітників і буквально зрівняти все з землею, вивезти все зайве.
Якщо ділянка дуже запущена - іноді це єдиний вихід. Однак у глобальному прибиранні за допомогою спеціальної техніки є ряд недоліків:
Наймати спеціальну техніку і проводити глобальне прибирання наділу доцільно, якщо необхідно вирівняти ділянку, звільнити місце під зведення нового будинку. В інших випадках цілком можна обійтися своїми силами, головне при цьому не забувати про основні правила:
Завжди плануйте роботи з очищення ділянки! План в цій справі - необхідність, щоб нічого не упустити і правильно розподілити свої сили, виділити найбільш важливі, першочергові моменти.
Не намагайтеся осягнути неосяжне! Для виконання самих трудомістких етапів краще найняти різноробочих. Вони можуть зайнятися корчуванням пнів, прибиранням чагарників, перекопуванням. Якщо ж ви вирішили справлятися самі - робіть все поступово.
Якщо ділянка у вас нова, тільки що куплена, на першому етапі важливо точно встановити її межі, провести межування.
На старій, але занедбаній ділянці можна почати з оновлення паркану і воріт, щоб наділ не виглядав покинутим. Однак при цьому не можна забувати про зручний під'їзд для техніки, наприклад, вантажівки, яка вивезе сміття.
Для переробки і подальшого використання органічних відходів можна облаштувати компостну яму. Так ви отримаєте ще й добриво для майбутнього саду і грядок. Дерев'яні відходи можна спалити, щоб потім застосовувати попіл в якості корисної добавки в грунт. Але спалювати сміття потрібно правильно! Далеко від будівель, в заглибленому вогнищі або старій металевій бочці.
Для вирівнювання рельєфу на ділянці можна використовувати різні матеріали, наприклад, щебінь різних фракцій, пісок, відсів (для доріжок), родючий грунт.
Заздалегідь визначтеся, чи буде на вашій ділянці басейн або невеликий штучний ставок. Копаючи поглиблення під ці об'єкти, ви отримаєте грунт, яким можна засипати нерівності, закопати яр, наприклад.
Вашими незамінними помічниками при впорядкуванні запущеної земельної ділянки стануть: лопата, граблі, секатор, садові пила, бензопила, коса чи триммер, культиватор. Саме вони допоможуть прибрати сміття, скосити бур'ян, вирівняти грунт, обрізати гілки та кущі, перекопати грядки.
Високі дерева на ділянці можна зберегти навіть під час зведення будинку. Без сумнівів позбавляйтеся від старих дерев, особливо якщо вони можуть загрожувати новим будівлям. Краще посадити новий плодовий сад, ніж залишити березу, яку з часом все одно доведеться прибирати, бо вона нависла над проводами. Відразу визначте, які дерева залишаться, а які будуть зрубані.
Вибирайте для своєї облагородженої ділянки відповідний стиль ландшафтного дизайну. Є варіанти, які дозволяють залишити ознаки недоглянутої, природної краси. Це дозволить вам сказати гостям, що чагарник розрісся не просто так, це було задумано.
Пам'ятайте, що грунт, звільнений від дерев, чагарників і висохлої трави, дуже швидко знову почне заростати бур'янами. Тому не затягуйте з облаштуванням газону на розчищеному місці або розбивкою грядок.
Звичайно, в ідеалі земельні ділянки краще не доводити до стану явної занедбаності. Кожен сезон слід проводити певні роботи, щоб ваш наділ завжди залишався привабливим. Однак, якщо вже ділянка прийшла в запустіння чи дісталася вам у такому вигляді, нічого страшного немає. Все можна вирішити, навіть своїми руками можна привести дачну або присадибну ділянку в порядок на заздрість всім сусідам.
Читайту також: Благоустрій дачної ділянки