Щоб зібрати комфортний і гармонійний інтер'єр, для початку варто визначитися, який стиль в інтер'єрі вибрати. Ви можете чітко дотримуватися певної стилістики або експериментувати, змішуючи елементи з різних епох і культур. Головне правило - вам повинно бути комфортно. Ми зібрали підбірку популярних інтер'єрних стилів, розрахованих на різний людський психотип. Продовжуємо з'ясовувати, який стиль в інтер'єрі підходить саме вам.
У перекладі з французької «rustique» означає «сільський». Але з інтер'єром в стилі рустика все не так просто. Це не сільський будинок, оброблений деревом від підлоги до стелі. Ця стилізація під сільський будинок, органічно поєднує в одному просторі сільський колорит, наліт старовини і сучасність.
Колірна гамма - природна, приглушена, в центрі уваги грубі фактури. В обробці панує деревина, в рустикальному просторі вона може повністю завоювати стіни, прийнявши вид дерев'яних панелей, декоративних деревних спилів або простої вагонки. Дерев'яна стеля теж буде не зайвою. Чим старше дерево, чим більше на ньому потертостей, тим краще для рустики. У такому інтер'єрі вінтаж і сільська лірика поєднуються із сучасною технікою, а брутальні фактури з затишним текстилем.
Вибрати рустику як стиль інтер'єру квартири зважиться не кожен, зате в заміських будинках це завжди бажаний гість. У популярності рустика не поступається стилям-побратимам: кантрі та шале. Щоб відрізнити один від іншого, скористайтеся шпаргалкою: кантрі виглядає як житло ковбоїв і любить яскраві фарби; якщо здається, що за вікном швейцарське село, а в обробці переважає камінь - перед вами шале; рустика - самий «неотесаний» і зістарений стиль.
Головні плюси: Доступне рішення для дизайну дачі або заміського будинку. Кому підійде: Всім, хто цінує комфортне життя за містом, вважаючи за краще палацової розкоші теплоту природних матеріалів і затишок «мисливського будиночка».
Навіть якщо за вікном не простягаються лавандові поля та оливкові гаї, колорит французької провінції можна поселити в інтер'єрі за допомогою стилю прованс.
У такому просторі панує імпресіонізм - всі кольори ніби розбавлені білою фарбою, обстановка занурена в пастельні тони, стилеутворюючий відтінок - лавандовий. Вітається вінтаж і навмисна зістареність. Серед улюблених оздоблювальних матеріалів: світле дерево, керамічна плитка та декоративна штукатурка. Прованс любить дрібний квітковий принт і текстиль - чим більше, тим краще.
У наших інтер'єрах цей стиль розцвів спершу на ґрунті заміської нерухомості, а потім перебрався в квартири. Особливо популярні виявилася стилізовані в дусі Провансу кухні. Дизайнери передрікають, що прованс в чистому вигляді залишає інтер'єрний хіт-парад, але його окремі елементи все ще актуальні, наприклад, світильники в ретро стилі або легкий балдахін над ліжком.
Головні плюси: Всі шорсткості, нерівності та потертості підійдуть в тему, старі меблі можна покрити білою фарбою та подарувати їм нове життя, на декорі теж можна заощадити - стилізувати простір за допомогою текстильного рукоділля й букетика польових квітів.
Кому підійде: Чутливим і сентиментальним натурам, любителям романтичних романів і тим, хто віддає перевагу розміреному способу життя, а не шаленому темпу великого міста.
Як вибрати стиль інтер'єру та не пошкодувати? Подумайте про свої звички. Якщо ви любитель затишно влаштуватися в кріслі під теплим пледом з чашкою чаю «Ерл Грей» - придивіться до англійського стилю в інтер'єрі. Це суворі пропорції, класичні меблеві форми, велика кількість декору та приглушене камерне освітлення. У британському інтер'єрі безліч різномастих джерел світла: бра, торшери, настільні лампи. Люстрі з підвісками теж знайдеться місце, а ось точковим світильникам і світлодіодним підсвічуванням в традиційному англійському інтер'єрі не раді. Такий простір не сприймає синтетики, любить благородні натуральні матеріали: дорогий текстиль, темне дерево, шкіру. За британський колорит відповідають кесонні стелі, просторі домашні бібліотеки, «багаті» штори зі складною драпіровкою, шкіряні дивани з каретною стяжкою та крісла з так званими вухами - виступами на спинці, покликаними захищати від протягів. Стіни прикрашають молдінгами й шпалерами з традиційним принтом, наприклад, геральдичними ліліями, як в серіалі «Шерлок».
Дров'яний камін можна замінити на електричний аналог або декоративний фальш-камін, який стане центром композиції.
Головні плюси: Як і будь-яка класика не виходить з моди. Кому підійде: Витонченим аристократам, шанувальникам Діккенса і всім, хто вважає, що головне в інтер'єрі - бібліотека.
Який стиль в інтер'єра вибрати, якщо всі сучасні вам не до душі? Ретро, звичайно. Коли мова йде про ретро інтер'єр, варто уточнити, про який саме. По суті стилізація під будь-яке модне десятиліття - це ретро. При цьому простори, оформлені в стилі 60-х і 70-х, будуть істотно відрізнятися один від одного. Навіть в розрізі однієї епохи, ретро ретро - різниця. Судіть самі. У 60-х роках в Америці шаленів гламурний поп-арт, а на території СРСР ще не вийшов з моди сталінський ампір. Стилі різні, як небо і земля.Там неонові фарби, пухнасті подушки й постери з банками супу Кемпбелл, тут паркет «ялинка», масивні меблі з темного дерева та кришталеві фужери в сервантах. Об'єднує ці інтер'єри тільки одне - ретроспектива.
Обстановка в стилі західних 60-х також може мати більш спокійне, в порівнянні з поп-артом, трактування. Серед відомих рис: активні принти на стінах і килимах, лаковані меблі на тонких ніжках, геометричність. Тотальна стилізація простору в ретро ключі може перетворити його на декорацію до фільму. Однак окремі елементи з минулих епох в сучасних інтер'єрах вітаються. Вони можуть прижитися на базі різних стилів і надати простору цікавий ностальгічний наліт.
Головні плюси: Ретро дозволить заощадити на арт-об'єктах - їх замінить знайдений на антресолі дисковий телефон і дідусів радіоприймач. Кому підходить: всім, хто закоханий в певну епоху та віддає перевагу речам з історією.
Як вибрати стиль інтер'єру, якщо від кожного подобається тільки дещо? Не вибирайте - поєднуйте! На допомогу приходять фьюжн і еклектика. Хтось вважає ці інтер'єрні явища різними стилями, хтось різними назвами одного і того ж. Принцип загальний - змішання, але відмінності є. Еклектика більш стримана, в такому інтер'єрі, як правило, міксують два або три споріднених стилі, наприклад: бохо, шеббі та рустика або ампір і бароко. Композицію об'єднує колірна гамма, фактура і загальний стилістичний настрій.
Фьюжн любить поєднувати непоєднуване. Цьому стилю до смаку навмисне зіткнення елементів з різних епох і культур. Дерев'яна стеля може бути сусідкою з бароковою люстрою та оксамитовою тахтою, на глянцевій білій кухні можуть з'явитися рожеві барні стільці на золотих ніжках і настінні канделябри. Фьюжн може мати стримане втілення або «переходити межу», перетворюючись в іронічний кітч. Головне - висловити індивідуальність мешканців інтер'єру. «Клеєм» для різношерстих елементів в інтер'єрі фьюжн служить загальна концепція і особистість власника.
Головні плюси: Стилі в чистому вигляді поступово виходять з моди, змішання та індивідуалізація простору в тренді. Кому підходить: вільнодумним натурам, яким занадто тісно в рамках певного стилю, колекціонерам і шопоголікам.
Який стиль в інтер'єрі вибрати - важливе питання в наших широтах, де ремонт прийнято робити на століття. Відповідь проста: вибирайте все, до чого лежить душа, а якщо душа просить абсолютно різних речей - змішуйте й експериментуйте!
Читайте також: Які бувають стилі інтер'єру