Профнастил для даху залишається одним з найпопулярніших і затребуваних матеріалів для покрівлі. Будівельний ринок представляє широкий асортимент виробів, які відрізняються шириною та висотою хвилі, захисним шаром, товщиною.
Серед переваг виділяють:
Для того щоб полегшити вибір для споживача, дотримати всі технічні норми, його класифікують і маркують.
Стіновий, покрівельний та несучий типи можна використовувати для покрівлі. Визначальним показником є товщина, вона варіюється від 0,4 до 1,2 мм (несучий). Варто звернути увагу і на висоту хвилі виштамповки (ребер жорсткості), захисне покриття. Ширина варіює від 980 до 1850 мм, довжина буває до 12 метрів. Вибір кольору визначає загальна стилістика будівлі.
Стіновий з маркуванням С призначений для обробки стін. Варіанти товщиною від 0,45 мм можна монтувати й на покрівлю з ухилом більше 9⁰. Тонкий профіль укладають на суцільну обрешітку, щоб дах міг нести снігове навантаження. Більшість листів відрізняється більш плоскими ребрами жорсткості. Від висоти хвилі залежить здатність витримувати навантаження.
Покрівельний профіль маркується НС (несучий стіновий). У нього більш яскраво виражене ребро жорсткості - від 35 до 44 мм, товщина - від 0,4 до 0,8 мм. Використовують як для оздоблення стін, так і для облицювання дахів.
Найміцнішим вважається несучий профлист, маркування Н. Застосовується для монтажу дахів з великими прольотами промислових будівель, торгових павільйонів, спортивних споруд. Покрівлі, накриті цим матеріалом, добре показали себе в якості надійного укриття в умовах сніжних зим. Висота ребра жорсткості - від 44 до 57 мм, товщина - від 0,6 до 1,2 мм, стандартна ширина - від 750 до 1250 мм.
При виборі звертають увагу на захисне покриття. Найкраще з точки зору довговічності - з полімерів і композитів. Лінійка цих товарів представлена досить широкою гамою кольорів. Розрізняють такі види профнастилу:
До недорогих, якісних типів слід віднести пофарбовані листи. Їх покривають різними за складом емалями по металу. Залежно від складу можуть дещо відрізнятися властивості, але в цілому зарекомендували себе як надійний бюджетний варіант для покрівлі та стін. Його широко застосовують для торгових площ на ринках, облицювання невеликих павільйонів.
Для приватного будинку краще придбати профлист з полімерним шаром, який не вигорає на сонці. Заявлені характеристики підтверджуються на практиці.
Для малих торгових площ з точки зору естетичної привабливості, завдяки широкій колірній гамі, з позиції рентабельного використання коштів підходять пофарбовані вироби.
Читайте також: 5 недорогих покрівельних матеріалів для дач, гаражів, навісів