Наближається до вас така радісна подія, як переїзд у нову квартиру чи будинок або просто хочеться помріяти - вибір стилю інтер'єру один з найважливіших і найцікавіших моментів в плануванні майбутнього житла. Стилів так багато, як же вибрати якийсь один? Давайте розглянемо деякі популярні варіанти.
Схід для європейців був завжди таємничим і загадковим, а мода на все східне завжди затребувана. Східний інтер'єр - один з декількох стародавніх стилів, що дійшов до наших днів практично в первозданному вигляді. Сьогодні східний стиль включає в себе китайський стиль і традиційний японський мінімалізм. У японському будинку ви не знайдете нічого зайвого і відволікаючого, один або два кольори, майже повна відсутність декору, низькі м'які меблі, ніяких мережив, незграбних покривал, тільки паперові ліхтарики на підлозі, однотонні штори або підйомні жалюзі. Простота, спокій і простір. Японський стиль вимагає усвідомленості і чіткого уявлення кінцевого результату, а для цього вкрай важлива кожна дрібниця. Характерною рисою японського стилю є символізм. Навіть найменший предмет в такому інтер'єрі приховує в собі цілий світ смислів. У японському інтер'єрі переважають образи природи. Тому символи чотирьох пір року - весняне цвітіння сакури, прохолодні води, які рятують від літньої спеки, червоне листя клена під осінньої місяцем, сніг на гілках сосни і стеблах бамбука постійно повторюються в кераміці і в декоративних тканинах. Китайський інтер'єр набагато яскравіше і більш насиченіше японського, хоча також уникає зайвих деталей. В основі китайського стилю лежить природність і прагнення надати кожній речі особливого значення. Китайці, як і японці, дуже ревно дотримуються древніх традицій, а уклад життя і погляд на облаштування приміщень у них практично не змінювалися вже п'ять століть.
Скандинавський стиль заснований на граничній практичності всіх елементів інтер'єру, що пояснюється складними умовами життя в країнах Півночі. Сучасний скандинавський будинок простий, затишний і світлий, в ньому немає прагнення до розкоші і багатства. Білий - основний колір для кожної кімнати. Для цього стилю підходять скляні та кришталеві речі, недорогі, легкі меблі в світлих тонах, велика кількість світла, як сонячного, так і штучного. Улюбленими матеріалами для виготовлення столів, стільців, ліжок і диванів на півночі є сосна і береза. З них же виконуються підлоги та оздоблювальні панелі. Фарби до підлоги і меблів якщо і застосовуються, то теж світлих натуральних тонів: сіруваті, бежеві, блакитні, зелені. Самобутність цього стилю проявляється у використанні тканин з льону та бавовни в клітку або смужку, знову-таки світлих відтінків - ніжного зеленого з бежевим, синього з білим.
Етнічний стиль - це неймовірна суміш національних інтер'єрних ідей, яка найчастіше орієнтується на ключові особливості Стародавньої Індії і Марокко. В основі стилю лежать сонячні кольори, блиск дорогоцінного каміння, вишивка бісером, всілякі коси і бахрома, золоті нитки, аксесуари з міді, латуні і жесті. Етніка щедра на яскраві екзотичні фарби і розкішні прикраси, але це не виключає практичність. Підлога найчастіше покрита плиткою, але зустрічається кахель у вигляді різнобарвної мозаїки або мармур. Незмінний атрибут в етнічному стилі - великі, товсті і яскраві килими, розшиті вручну і прикрашені по краях бахромою, китицями і косами.
В середині XX століття в Європі виникає ще один новий стиль, який і сьогодні залишається одним з найпопулярніших в дизайні інтер'єру - стиль хай-тек. Улюблені матеріали цього стилю: метал, скло, бетон. Практично повна відсутність декору компенсується грою світла на склі, блиском хромованих і металевих поверхонь, малюнком натуральної деревини. До цього можуть додаватися відкрита цегла і різноманітні сучасні синтетичні матеріали. Для цього стилю характерна різкість форм, стрімкість ліній, переважання металу, рівні, блискучі і гладкі поверхні. Особливістю інтер'єру в стилі хай-тек є повна відсутність шаф і стінок, їх замінюють стелажні модулі з закритими або відкритими секціями, виконані з різного матеріалу (поєднання дерева і металу). Кольори цього стилю можуть бути різними, але переважає все-таки чорно-біло-сіра гама. На вікна підійдуть будь-які жалюзі, а на стіни графічні або авангардні картини. Стиль хай-тек - це данина сучасній епосі, в якій переважають технічні та індустріальні мотиви.