Для виробництва підвіконь використовуються різні матеріали. Вибір будують на основі запланованого бюджету, особистих уподобань, особливостей інтер'єру та умов приміщення.
До найпопулярніших матеріалів для виготовлення підвіконь відносяться: ПВХ, дерево, МДФ і штучний або натуральний камінь
ПВХ підвіконня це найпоширеніший варіант, їх стандартно встановлюють разом з пластиковими вікнами. Вони дешеві та володіють непоганою міцністю і хорошою стійкістю до змін температури і вологості. Однак вони "вбирають" бруд і на торці завжди встановлюються заглушки з вторинного пластику, які постійно жовтіють. Екологічність і естетична складова - це найслабші місця цього матеріалу. У сучасному ремонті пластикові підвіконня намагаються не використовувати.
Дерев'яні підвіконня - самий екологічний і приємний на дотик варіант. Мають гарну міцність, але вимагають догляду і бояться зайвої вологи. Дуже добре підходять для дерев'яних або пластикових вікон з покриттям "під дерево". Найкраще використовувати тверді породи деревини - дуб, модрина або бук.
Підвіконня з МДФ і ДСП є проміжним варіантом між ПВХ і дерев'яними підвіконнями - володіють гарним зовнішнім виглядом, не вимагають догляду, але дуже бояться вологи. Вимагають дуже точного попереднього виміру, так як підгонка розміру на місці неможлива.
Підвіконня з штучного або натурального каменю володіють найкращими експлуатаційними якостями, і лише їх ціна і погана теплоізоляція є їх мінусами. Для білих пластикових вікон світлий штучний камінь - це найкраще рішення.
Читайте також: Чи можна використовувати гіпсокартон у ванній